Aktualności

15-11-2010
Spotkanie z ekspertem poświęcone WZW typu C
Zapraszamy mieszkańców Krakowa i okolic na spotkanie z ekspertem poświecone wirusowemu zapaleniu wątroby typu C, które odbędzie się 23 listopada 2010 r. o godzinie 15.00 w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa na Pl. Wszystkich Świętych 3/4. Wykład poprowadzi dr Barbara Baka-Ćwierz specjalista ds. Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Centrum Diagnostyki i Terapii Wirusowych Zapaleń Wątroby i Hepatologii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Wstęp wolny!
CZYTAJ WIĘCEJ
22-10-2010
Spotkanie z ekspertem poświęcone WZW C
26 października 2010 r. o godzinie 16 w siedzibie Urzędu Miasta Łodzi na ul. Piotrkowskiej 104, odbyło się spotkanie edukacyjne dla mieszkańców Łodzi poświęcone wirusowemu zapaleniu wątroby typu C. Spotkanie poprowadziła dr hab. n med. Anna Piekarska, specjalista ds. Chorób Zakaźnych w Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego, Wojewódzkiego specjalistycznego szpitala im Wł. Biegańskiego w Łodzi.
CZYTAJ WIĘCEJ
06-10-2010
#
Badania potwierdzają: 1,9% Polaków może być zakażonych wirusem HCV.
Do tej pory, z powodu braku rozległych i miarodajnych badań, jedynie szacowano (założenia PGE HCV), że 1,9% polskiego społeczeństwa może być zakażone wirusem HCV. Najnowsze badania, przeprowadzone w ostatnim kwartale 2009 roku przez Polską Grupę Ekspertów HCV i firmę Roche Polska potwierdzają te szacunki. Przeciwciała anty-HCV wykryto u 1,9% z 26 000 badanych.
CZYTAJ WIĘCEJ
06-10-2010
#
Spotkanie z ekspertem poświęcone WZW C
W czwartek, 7 października w urzędzie miasta stołecznego Warszawy odbyło się spotkanie edukacyjne dla mieszkańców poświęcone wirusowemu zapaleniu wątroby typu C. Spotkanie poprowadził profesor Janusz Cianciara – członek Polskiej Grupy Ekspertów HCV.
CZYTAJ WIĘCEJ
25-08-2010
Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby
19 maja 2010 roku obchodzony był po raz kolejny Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby. Obchody zbiegły się w czasie z przyjęciem przez WHO pierwszej w historii rezolucji na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, wzywającej rządy krajów członkowskich WHO do podjęcia działań na rzecz wzrostu świadomości, poprawy profilaktyki i diagnostyki WZW.
CZYTAJ WIĘCEJ
25-08-2010
Hepatolodzy biją na alarm!
Hepatolodzy z Polskiej Grupy Ekspertów HCV biją na alarm i apelują – Polacy, wykonujcie badania krwi w kierunku obecności wirusa HCV! Ponad 95% nosicieli wirusa, powodującego wirusowe zapalenie wątroby typu C, nie jest świadomych jego obecności. Duże rozprzestrzenianie się wirusa, brak czynnej profilaktyki w formie szczepionki i bardzo niski odsetek osób zdiagnozowanych powodują, iż każdego roku liczba nosicieli HCV zwiększa się, a zagrożenie epidemiologiczne rośnie.
CZYTAJ WIĘCEJ
najczęściej zadawane pytania dotyczące WZW typu C